Konkurs poetycki Tygodnika Podhalańskiego

Share

Z pewnością większa liczba ludzi czyta Tygodnik Podhalański niż stronę dialektologia.pl, ale ponieważ tu się pisze głównie o rzeczach gwarowych, związanych z gwarami, ich badaniem, ich występowaniem, klasyfikowaniem, dialektologią uniwersytecką, akademicką i amatorską, to także o twórczości literackiej. Gwarowej twórczości literackiej.

Tygodnik Podhalański ogłasza konkurs. Konkurs Jednego Wiersza im. J. Tawłowicza.

Tematyka wierszy jest dowolna, nie ma też ograniczeń wiekowych. Wiersze będą oceniane w dwóch kategoriach: literackiej i gwarowej.
Każdy poeta może przysłać tylko jeden wiersz. Utwór należy opatrzyć godłem – słowem (pseudonimem). To samo godło powinno występować w oddzielnym pliku z danymi o autorze (imię, nazwisko, adres, numer telefonu). Obydwa pliki (w programie Word) należy dołączyć do maila w formie załączników i wysłać na adres: poezja@24tp.pl W tytule należy wpisać “konkurs jednego wiersza”.
[…] Utwory gwarowe będzie oceniać jury pod przewodnictwem dr hab. Anny Mlekodaj, znawczyni poezji gwarowej, wykładowczyni na Podhalańskiej Wyższej. Laureaci otrzymają statuetki autorstwa Joanny Borowicz. […] Zwycięzca kat. gwarowej będzie odpoczywał z osobą towarzyszącą nad Bałtykiem — w pensjonacie „Pan Tadeusz” w Łebie.
Ogłoszenie wyników nastąpi 23 lutego przyszłego roku, podczas Nocy Poetów w Zakopanem, w Grand Hotel Stamary. Najlepsze wiersze zostaną opublikowane w Tygodniku Podhalańskim.
Jaką gwarą mają być i będą pisane wiersze? Oby piękną, poetycką i wierną tradycji, a zarazem indywidualną, swoją, niesztampową, by mogła się ujawnić osobowość twórcza, wyrastająca z kolektywnej przeszłości w indywidualny głos. Pożyjmy, zobaczmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *